X-media 360

X-media

Felhasználónév:    Jelszó:    Adatok megjegyzése     
Skip to main content.

Navigation

Sub Navigation

Fórumok

X-media 360 :: Fórumok :: XBOX 360 :: Homebrew - RGH - JTAG

<< Előző téma | Következő téma >>
GODspeed - FTP kliens
Oldal:  [1] 2 3
Moderátorok: Wadarr, [Bukta], dhoffmann, Sentinel, RestasDH, Isty1974, NeoGara, boxoska83
Szerző Üzenet
mercenary
2014 febr 11 k, 09:25
Regisztrált tag #12557
Regisztrált: 2014 febr 06 cs, 13:09
Üzenetek: 258
Sziasztok!

A GODspeed névre hallgató FTP kliensemet szeretném promózni egy kicsit, ha nem bánjátok.
Kifejezetten glitchelt, JTAG-elt boxokhoz terveztem, úgyhogy ha még nem ismeritek, de alapvetõen FTP-n keresztül másolgatjátok a játékokat, úgy örülnék neki, ha kipróbálnátok!

A legfrissebb verziót az alábbi linken tudjátok letölteni, itt részletes leírást találtok hozzá (angol nyelven):
http://godspeed.codeplex.com

Ezen kívül pedig ha megtetszik és úgy gondoljátok, lájkoljátok a progi Facebookos oldalát is, mivel szeretném, hogy ha az lenne az elsõszámú kommunikációs csatorna a felhasználók és köztem. Oda mindent hírt felteszek majd a fejlesztéssel kapcsolatban, bármikor tudtok kérdezni, javaslatokat tenni, stb., illetve ha majd egy kicsit többen leszünk, akkor szeretnék szavazásokat indítani, hogy az 1.0 után milyen irányba menjek tovább, milyen új feature-öknek örülnétek a legjobban, meg ilyesmi.

http://www.facebook.com/godspeedftp

Egyébként pedig a -Email--ra is írhattok nekem, ha kérdésetek van. Keressetek bátran!
Vissza az elejére
kkrisz88
2014 febr 11 k, 09:28
Regisztrált tag #8000
Regisztrált: 2012 jan 10 k, 15:11
Lakóhely: Miskolc
Üzenetek: 73
Megnézzük köszi!
Vissza az elejére
kkrisz88
2014 febr 11 k, 09:41
Regisztrált tag #8000
Regisztrált: 2012 jan 10 k, 15:11
Lakóhely: Miskolc
Üzenetek: 73
Nagyon jó!!
Vissza az elejére
robi79
2014 febr 11 k, 10:15
Regisztrált tag #3807
Regisztrált: 2008 szept 22 h, 07:21
Lakóhely: Nyí­regyháza
Üzenetek: 307
Hazaérek letesztelem, nagyon jónak tûnik!! Köszi szépen!!
Vissza az elejére
Sera26
2014 febr 11 k, 10:33
Regisztrált tag #8093
Regisztrált: 2012 jan 29 v, 09:47
Üzenetek: 33
Szép munka! Már rég szükség volt egy ilyenre.

Köszönjük!
Vissza az elejére
pilaka
2014 febr 11 k, 11:13
Regisztrált tag #5433
Regisztrált: 2009 nov 20 p, 01:37
Üzenetek: 215
Már az induló verzió is nagyon jó!!!!
Egy pár tipp: A TC -hez hasonlóan lehetne :
- egy mappából fel-le gombocska
- nagy segítség volna az usereknek ha a mappáknak lehetne látni a méretét(hoppá a "commands" használatával kijelzi)
- opcionálni lehetne a fileméret megjelenési módját
Más:
- a játéknevek bizonyos esetben csak részlegesen jelennek meg (COD sorozat pl.)
- a Title ID mellett (akár egy legördülõ menüben is) megjelenhetne a Media ID is .
- a TU - nál a verziószám is megjelenhetne.

Köszönöm és sok sikert , ez nagyon népszerû lesz , ha továbbfejleszted.

[ Módosítva 2014 febr 11 k, 11:22 ]
Vissza az elejére
god95
2014 febr 11 k, 13:08
Regisztrált tag #11059
Regisztrált: 2013 nov 26 k, 19:54
Lakóhely: Tatabánya
Üzenetek: 77
Én már használom vagy 2 hete nekem tetszik
Vissza az elejére
mercenary
2014 febr 11 k, 13:31
Regisztrált tag #12557
pilaka írta ...

Már az induló verzió is nagyon jó!!!!
Egy pár tipp: A TC -hez hasonlóan lehetne :
- egy mappából fel-le gombocska

A Go back / Go forward gombokra gondolsz?

pilaka írta ...

- nagy segítség volna az usereknek ha a mappáknak lehetne látni a méretét(hoppá a "commands" használatával kijelzi)

Ez ugyanúgy mûködik, mint a Total Commanderben. Space-szel le tudsz mérni 1 könyvtárat, Ctrl+L-lel pedig az összeset.

pilaka írta ...

Mit jelenítenél meg helyette? Vagy tûnjön el az oszlop?

pilaka írta ...

- a játéknevek bizonyos esetben csak részlegesen jelennek meg (COD sorozat pl.)

Ez azért van, mert nem találta meg a játék GOD file-jait, tehát valószínûleg csak a könyvtára van ott, meg benne DLC-k, egyebek.
Ehelyett felment a jqe360-ra, és onnan szedte az infokat. Ott viszont csak ilyen bénán, thumbnail nélkül és részleges névvel vannak fent a cuccok.

Ha szeretnéd, hogy ezeknek is legyen rendes ikonja és teljes neve, akkor jobb click a fõ profilodon, és Recognizes titles from Profile. Ez kiszedi az összes szükséges infót a profilodból.

pilaka írta ...
- a Title ID mellett (akár egy legördülõ menüben is) megjelenhetne a Media ID is .
- a TU - nál a verziószám is megjelenhetne.

Meglátom, mit tehetek az ügy érdekében.

pilaka írta ...
Köszönöm és sok sikert , ez nagyon népszerû lesz , ha továbbfejleszted.

Én is köszönöm, hogy kipróbáltad. Mindenképpen szándékomban áll továbbfejleszteni, rengeteg ötletem van még, te is adtál most még egy csomót, kedvem is van, úgyhogy jó lesz ez!
Vissza az elejére
ommega70
2014 febr 12 sze, 00:18
Regisztrált tag #7196
Regisztrált: 2011 júl 07 cs, 20:43
Lakóhely: Budapest
Üzenetek: 86
Sztem is jó, jó lesz, de azért a faszbúk is mé nem hungarise?

És a program?
Vissza az elejére
mercenary
2014 febr 12 sze, 06:25
Regisztrált tag #12557
ommega70 írta ...

Sztem is jó, jó lesz, de azért a faszbúk is mé nem hungarise?

És a program?

Egyrészt szakmai ártalom, másrészt pedig már a nulladik perctõl fogva nemzetközinek szántam a projektet. A program egy bizonyos pontján el fog jutni oda, hogy bevezessem a többnyelvûséget, ehhez azonban az kell, hogy legyen felhasználója a világ sok különbözõ pontján, és legyenek köztük olyanok, akik vállalják, hogy lefordítják a saját nyelvükre, hisz én csak a magyart tudom megcsinálni maximum.

A Facebookos oldal viszont biztosan megmarad angolnak, hiszen az a közös nyelv, amivel kommunikálni tudok az emberekkel. Pontos adataim nincsenek, hogy hol és mennyien használják, de a hibajelentések alapján sok a lengyel, brazil, francia, német, orosz és egyéb külföldi. Csak a Beta 3-at több, mint 1800-an töltötték le, ami azért egy elég szép szám, még ha a többségébõl valószínûleg nem is lesz rendszeres felhasználó. Már csak össze kell õket terelnem egy közös felületre, mert jelenleg fórumok tucatjait nézem végig nap, mint nap, hogy hol van aktivitás, és próbálok válaszolni a kérdésekre, de ez nem lesz fenntartható sokáig. Egy közös felület kell, ahol értesítést kapok, ha aktivitás van, ahol én is fel tudok tenni úgy kérdéseket, hogy az mindenkihez eljut, ki tudok írni szavazásokat, stb.
Vissza az elejére
pilaka
2014 febr 12 sze, 09:04
Regisztrált tag #5433
Regisztrált: 2009 nov 20 p, 01:37
Üzenetek: 215
A Go back / Go forward gombokra gondolsz? - igen

pilaka írta ...

Mit jelenítenél meg helyette? Vagy tûnjön el az oszlop? - nem ,csak a mértékegység váltásra gondolok : kb , mb , gb ...
Vissza az elejére
mercenary
2014 febr 12 sze, 09:26
Regisztrált tag #12557
pilaka írta ...

nem ,csak a mértékegység váltásra gondolok : kb , mb , gb ...

Ahha! Ez valóban jó ötlet! Felírom.
Köszi!
Vissza az elejére
gduck
2014 febr 12 sze, 20:25
Regisztrált tag #3963
Regisztrált: 2008 okt 13 h, 14:02
Üzenetek: 398
Nagyon jó kis progi, jó ötletekkel, GRATULA!!! Kb. két hete linkelte be valaki és 1 hete használtam másolásra xbox->PC->xbox.
Párszor sikerült kiakasztanom, ha lesz idõm (sajna nagyon el vagyok havazva) tesztelgetem picit és elküldöm az észrevételeket

[ Módosítva 2014 febr 12 sze, 20:26 ]
Vissza az elejére
kocka6
2014 febr 13 cs, 06:53
Regisztrált tag #9501
Regisztrált: 2013 jan 21 h, 03:04
Üzenetek: 1565
kisseb probléma RC1-el...

KATT IDE

ugy lenne korrekt ha felül írná a frissebb verziót...

[ Módosítva 2014 febr 13 cs, 06:54 ]
Vissza az elejére
mercenary
2014 febr 13 cs, 08:41
Regisztrált tag #12557
gduck: Köszi! Igen, sajnos nem véletlenül béta még , de nagyon értékes visszajelzéseket kapok mindenhonnan (tegnap pl. felbukkant az elsõ japán user is ), úgyhogy elõbb-utóbb csak stabil lesz ez az 1.0.

kocka6: Hú, igazad van, kurva anyját az InstallShield-nek, tényleg lehetne egy kicsit okosabb. Megpróbálom átállítani, és a következõ verziót már úgy szállítani.
Vissza az elejére
kocka6
2014 febr 13 cs, 14:38
Regisztrált tag #9501
Regisztrált: 2013 jan 21 h, 03:04
Üzenetek: 1565
rendeben igaz nem tartott semmibõl törölni majd ujra telepiteni, de mégis csak lehetne "okosabb"
örülök hogy figyelsz "ránk"
nem minden fejlesztõ hallgatja meg a problémákat...
Vissza az elejére
zaraki
2014 febr 15 szo, 12:34
Regisztrált tag #7035
Regisztrált: 2011 ápr 27 sze, 14:23
Üzenetek: 8
Nagyon jó progi most kezdem el tesztelni, ha lesz valami gond jelzem.
Vissza az elejére
robi79
2014 febr 15 szo, 14:20
Regisztrált tag #3807
Most tesztelem, nagyon hasznos progi, nagyon tetszik, de az miért van hogy max 4mBps-el tölt fel? Filezilla 13mBpst is eléri.
Vissza az elejére
Stryder
2014 febr 15 szo, 17:09
Regisztrált tag #10044
Regisztrált: 2013 jún 25 k, 05:44
Üzenetek: 1193
Nálam nincs gond a sebességgel. Ugyanannyi, mint Total Commander-ben, vagy FileZilla-val.
Nekem csak annyi gondom van, hogy sokat fagyogat a mappákban lépkedés közben.
Vissza az elejére
Shaikon
2014 febr 15 szo, 18:23
Regisztrált tag #160
Regisztrált: 2006 júl 17 h, 23:40
Üzenetek: 134
Kipróbáltam. Jó kis progi apróbb hibákkal. Másolásnál az ablakot jó lenne ha le lehetne rakni igy lehet közben törölni vagy mást is csinálni.
Vissza az elejére
madoc
2014 febr 16 v, 08:49
Regisztrált tag #7528
Regisztrált: 2011 okt 29 szo, 22:06
Üzenetek: 106
Nekem eddig ez a leggyorsabb! TC:7Mb -filezilla:10Mb
GODspeed:13Mb
Vissza az elejére
mercenary
2014 febr 16 v, 12:02
Regisztrált tag #12557
Stryder írta ...

Arra a hibára gondolsz, mikor megpróbálsz kilépni egy könyvtárból, de közben a boxod bontotta a kapcsolatot, ezért mikor újracsatlakozás után megpróbálod utána újra, azt dobja, hogy: "String cannot be of zero length."?
Errõl kaptam több hibajelentést is (lehet, hogy többek között tõled is, ha igen, akkor köszi! ), ki is javítottam már, az RC2-vel érkezni fog... hamarosan.

Ha viszont nem ez az a hiba, le tudnád nekem írni részletesen, hogy mi a gond? Mielõtt kiakadna, dob hibajelentõ ablakot, vagy még azt se?
Vissza az elejére
mercenary
2014 febr 16 v, 12:19
Regisztrált tag #12557
robi79 írta ...

Most tesztelem, nagyon hasznos progi, nagyon tetszik, de az miért van hogy max 4mBps-el tölt fel? Filezilla 13mBpst is eléri.

Ha legközelebb másolsz fel, és úgy látod, hogy akkor is csak 4 mega, megtennéd, hogy inkább azt nézed, hogy valójában mennyi idõ volt, és azt hasonlítod össze a Filezillával?
Van egy gyanúm, hogy a sebességmérõ helyenként bebugzik, s kevesebbet mutat, mint kéne, de nagyon nehéz kitesztelnem, hogy mitõl. Úgyhogy azt lenne jó tudni, hogy a te esetedben tényleg lassabban másol-e, s így 3x annyi idõ felrakni valamit a boxra, vagy pedig valójában az idõ ugyanannyi, csak szarul mér valamiért.

Tervezek amúgy bele egy statisztikát is, pont ezért, hogy lehessen látni, mit mennyivel, mennyi idõ alatt, mennyire egyenletesen, stb. másol, és ezeket a statokat is be lehet majd nekem küldeni elemzésre, hátha kiderül belõlük valami.

Más:
NAS-on keresztül próbált már valamelyikõtök direktben másolni? Van a GODspeedben egy Remote Copy nevû funkció, ami arra jó, hogy ha van egy NAS-od, akkor arról gyorsabban tudod átmásolni az adatokat a boxra, mint más progikkal. Hiszen alapesetben ez egy háromszög, a NAS-on van az adat, a PC-n fut a GODspeed, az Xboxon meg az FTP. Normál másolásnál az adat elõbb felkúszik a PC-dre, s onnan csorog csak tovább a boxra, ezért kb. 2x annyi idõ felmásolni valamit így, mint direktben. A GODspeed viszont meg tudja oldani, hogy ahelyett, hogy a Windows beépített filemásolóját használná, telneten keresztül utasítgatja a NAS-t, hogy mit csináljon. Én a sajátomat így használom, de nem tudom, hogy valaki más megtalálta-e már benne ezt a "rejtett" funkciót.

Köszi amúgy a visszajelzéseket, tényleg nagyon hasznosak!
Vissza az elejére
Stryder
2014 febr 17 h, 01:41
Regisztrált tag #10044
Regisztrált: 2013 jún 25 k, 05:44
Üzenetek: 1193
mercenary írta ...

Stryder írta ...

Arra a hibára gondolsz, mikor megpróbálsz kilépni egy könyvtárból, de közben a boxod bontotta a kapcsolatot, ezért mikor újracsatlakozás után megpróbálod utána újra, azt dobja, hogy: "String cannot be of zero length."?
Errõl kaptam több hibajelentést is (lehet, hogy többek között tõled is, ha igen, akkor köszi! ), ki is javítottam már, az RC2-vel érkezni fog... hamarosan.

Ha viszont nem ez az a hiba, le tudnád nekem írni részletesen, hogy mi a gond? Mielõtt kiakadna, dob hibajelentõ ablakot, vagy még azt se?

Igen, arra gondoltam.
Ami még zavart, hogy a PC meghajtóján nem bírtam bele menni egy Title ID mappába. Az XBLA játékokat én sose a content mappába teszem. Nem tudom, hogy direkt van-e így csinálva, vagy ez is bug, mert XBox-on beenged.
A program nagyon jó lett. Fõleg a Title ID elé odaírja a játék neveket és a DLC-k nevét is kiírja rendesen.
Csak így tovább!
Vissza az elejére
robi79
2014 febr 17 h, 01:42
Regisztrált tag #3807
mercenary írta ...

robi79 írta ...

Ha legközelebb másolsz fel, és úgy látod, hogy akkor is csak 4 mega, megtennéd, hogy inkább azt nézed, hogy valójában mennyi idõ volt, és azt hasonlítod össze a Filezillával?
Van egy gyanúm, hogy a sebességmérõ helyenként bebugzik, s kevesebbet mutat, mint kéne, de nagyon nehéz kitesztelnem, hogy mitõl. Úgyhogy azt lenne jó tudni, hogy a te esetedben tényleg lassabban másol-e, s így 3x annyi idõ felrakni valamit a boxra, vagy pedig valójában az idõ ugyanannyi, csak szarul mér valamiért.

Sajnos ténylegesen lassan másolt, egy 1,4Gb-s dlct toltam fel vele, éa annyi idõ alatt legalább egy komplett játékot feltöltök. De még tesztelni fogom, mert nagyon tetszik a progi!!!
Ja és egy apróság: egy manuális "reconnect" lehetõség jól jönne szerintem!

[ Módosítva 2014 febr 17 h, 01:44 ]
Vissza az elejére
boxoska83
2014 febr 17 h, 07:32

Regisztrált tag #12533
Regisztrált: 2014 febr 01 szo, 11:24
Üzenetek: 542
Nekem rendesen másol. Ugyanúgy mint a TC vagy bármi más.
Vissza az elejére
suci
2014 febr 19 sze, 08:04
Regisztrált tag #10406
Regisztrált: 2013 szept 24 k, 11:21
Lakóhely: Gyõr
Üzenetek: 103
Nagyon tetszik a program köszönjük szépen!
Vissza az elejére
jelcz
2014 márc 01 szo, 19:23
Regisztrált tag #8862
Regisztrált: 2012 szept 28 p, 22:57
Lakóhely: Debrecen
Üzenetek: 38
Egy magyarítást vagy egy magyar nyelvû használatit nem tudnál hozzá készíteni?

[ Módosítva 2014 márc 01 szo, 19:25 ]
Vissza az elejére
mercenary
2014 márc 05 sze, 16:04
Regisztrált tag #12557
jelcz írta ...

Egy magyarítást vagy egy magyar nyelvû használatit nem tudnál hozzá készíteni?

A lokalizációt késõbbi verziókban terveztem csak, azt is úgy, hogy kiadom majd mindenféle országokban élõ embereknek. A magyart mondjuk való igaz, hogy én is meg tudnám csinálni.

Használati útmutatót viszont bevallom, nem terveztem, hiszen arra törekszem, hogy egyértelmû legyen a használata. Ezért is mûködik teljesen úgy, mint a Total Commander, hiszen azt azért a legtöbben ismerik. Ennek ellenére biztos vannak rejtett funkciói, mint pl. azok, amik a jobb clickek alá vannak "eldugva", úgyhogy lehet mégis csak érdemes lenne hozzá írni valami doksit.

Ennek megírására viszont lehet, hogy nem én lennék a legalkalmasabb ember, hiszen számomra túl sok minden triviális, lehet, hogy valamit nem is tartanék fontosnak megemlíteni, pedig az, úgyhogy mi lenne, ha kiadnám ezt a feladatot valakinek? Lenne itt közületek valaki, aki úgy érzi, hogy elég jól ismeri már ahhoz a progit, hogy össze tudna dobni róla egy útmutatót? Aztán ha már van egy alap, az egyrészt lehet, hogy már pont elég jelcz-nek elindulni, nekem meg rájönni, hogy mi az, amirõl esetleg nem tudtok, hogy tudja, és akkor az alapján ki lehet majd utána bõvíteni.
Vissza az elejére
jelcz
2014 márc 06 cs, 17:48
Regisztrált tag #8862
Regisztrált: 2012 szept 28 p, 22:57
Lakóhely: Debrecen
Üzenetek: 38
Igen az tényleg jó lenne,és nagyon megköszönném!!!!

[ Módosítva 2014 márc 06 cs, 17:50 ]
Vissza az elejére
Oldal:  [1] 2 3  

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF