X-media 360

X-media

Felhasználónév:    Jelszó:    Adatok megjegyzése     
Skip to main content.

Navigation

Sub Navigation

Fórumok

X-media 360 :: Fórumok :: XBOX 360 :: Homebrew - RGH - JTAG

<< Előző téma | Következő téma >>
Dashboard frissítés XELL / J-Runner párossal, automatikus Bad Block javítással!
Oldal:  [1] 2 3 4 5 6
Moderátorok: Wadarr, [Bukta], dhoffmann, Sentinel, RestasDH, Isty1974, NeoGara, boxoska83
Szerző Üzenet
RestasDH
2013 szept 15 v, 19:02
RestasDH

Regisztrált tag #4685
Regisztrált: 2009 febr 01 v, 02:57
Lakóhely: Ózd
Üzenetek: 1523
1. Csatlakoztassunk egy Router-t az Xbox-hoz, hogy legyen IP-címünk.
(Ha már van FTP kapcsolatunk akkor már mûködõ képes lesz a dolog)

2. A DVD tálca nyitójával kapcsoljuk be az Xbox-ot és várjunk amíg betölt a XELL (Ne told vissza a tálcát amíg le nem fut a XELL)
(Akinek nem tölt be a XELL az várjon több idõt vagy próbálja meg többször indítani)

3. A képernyõn látható IP címet írjuk be a böngészõnkbe (pl. Mozilla Firefox-ba) Ilyet kell keresni: "network config: pl:192.168.1.100

4. Ha sikeres volt akkor megjelenik a képerõn a XELL és a "Raw Flash"-nél kattintsunk a "Download"-ra és mentsük le a NAND-ot a PC-re (Fájl mentése)
Közben pedig jelüljük ki a "CPU Key"-t és mentsük el pl. egy TXT file-ba mert a J-Runner-nek szüksége lesz rá.

5. Sikeresen NAND mentéskor kapunk egy flashdmp.bin file-t ami elé írhatun egy 1-est. hogy ne kavarodjunk össze mivel még egyszer le kell mentenünk a NAND-ot mivel a J-Runner össze akarja hasonlítani a két NAND-ot a hibák elkerülése végett. Valahogy így: 1flashdmp.bin

6. Kapcsoljuk ki az Xbox-ot majd újra indítsuk el a XELL-t és ismét olvassuk ki a NAND-ot ugyan úgy mint az elõzõt annyi változással, hogy annak már nem írjuk át a file nevét mivel már nem tudjuk õket összekeverni, tehát marad ez: flashdmp.bin

7. Nyissuk meg a J-Runner-t amit innen tudtok letölteni: KATT IDE Ebbe már saját kezûleg integráltam a 16537-es frissítést ezért nincs más dolgotok csak kicsomagolni RAR-ból és futtatni.

8. A "Load Source" fülhöz tallózuk be az egyik kiolvasott NAND-ot: 1flashdmp.bin

9. Ha végig szaladt a zöld csík akkor a "Load Extra" fülhöz talózuk be a másik kiolvasott NAND-ot: flashdmp.bin és nyomjunk egy "Nand Compare"-t.
(Ha van Bad Block a NAND-ba akkor azt a program automatikusan javítani fogja amit a fekete kockában látni is fogunk és, ha minden sikeres akkor ezt az üzenetet kell kapjuk: "Nands are the same"

10. CPU Key-hez írjuk be azt amit kibásoltunk egy TXT file-ba majd nyomjunk egy "Re-Init" gombot és ha megfelelõ a key akkor ezt az üzenetet kapjuk: Nand Initialization Finished

11. Ezután a "Dash Version" fülnél megbizonyosodhatunk, hogy a legfrissebb 16537-es frissítés van beállítva és már nyomhatunk is rá a "Create XeBuild Image" fülre és elkezdõdhet az új NAND legyártása. Amint sikeresen elkészült a friss NAND ezt az üzenetet fogjuk kapni: "Image is Ready" (kiléphetünk a programból)
És ezt az újonnan legyártott NAND-ot megtalálhatjuk alapértelmezetten a J-Runner mappájában és azon belül a gép Serial mappájában "updflash.bin" néven.

12. Jöhet az új NAND vissza írása az Xbox-ba: Formázzunk le egy pedrive-ot fat32-re és húzzuk a gyökerébe az újonnan legyártott NAND-ot (updflash.bin) csak úgy mappa nélkül és mellé ezt a xenon.elf file-t: KATT IDE

13. Távolítsunk el az Xbox-ból minden adattárolót ami rá van dugva (külsõ-belõs HDD) majd dugjuk rá a pendrive-ot amre rámásoltuk a a file-okat és indítsuk el a XELL-t a DVD tálca kiadó gombjával majd ezután a XELL automatikusan beírja az új NAND-ot.
Sikeres frissítés után ezt az üzenetet kapjuk: "image written, shut down now!" leállíthatjuk az Xbox-ot.
Ha nem akarja elindítani a frissítést akkor a (updflash.bin)-t nevezzük át (nandflash.bin)-re és próbáljuk meg újból.

14. Indítsuk el az Xbox-ot normál módon és már a legújabb Dashboard fog fogadni minket

[ Módosítva 2013 szept 18 sze, 01:07 ]
Vissza az elejére
Szabó Viktor
2013 szept 15 v, 19:22
Regisztrált tag #9897
Regisztrált: 2013 ápr 29 h, 11:33
Lakóhely: Gyõr
Üzenetek: 41
Köszi, rossz nandot raktam vissza, de a leírás alapján megtaláltam jrunner mappájában.
A boxomon most egy régi 14699-es dash lett.
Eltünt a xell is
Nem látom a játékokat sem.
Pen-rõl sem tudok futtatni semmit.
Vissza az elejére
AVG
2013 szept 16 h, 16:36
Regisztrált tag #10133
Regisztrált: 2013 júl 24 sze, 15:07
Lakóhely: Kecskemét
Üzenetek: 194
viktor: CUMI X'D RestasDH: miért fontos hogy ne toljuk vissza a tálcát ameddik be nem töltõdik a xell? én mindig visszatolom.
Vissza az elejére
Zanarkand
2013 szept 16 h, 19:25
Regisztrált tag #7183
Regisztrált: 2011 jún 29 sze, 10:10
Üzenetek: 90
Hali! elolvastam a leírásod, elég részletes, egyértelmû, nekem mégsem mûködik!

Annyi történik, hogy miután a fat32-re formázott pendrive-ra rámásoltam a xenon.elf-et és az updflash.bin-t, bejön a Xell, elkezdi tölteni a xenon.elfet a pendriveról, aztán végigellenõrzi az usb-t és a controllert, gondolom ez a szokásos. Majd végén csak annyit ír hogy felismerte a pendrive ot, USB MASS STORAGE device, trying to make sense of uda, let's assume it's fat.

De ezek után nem jelenik meg az "image written, shut down now!" vagy egyéb esetleg sikertelenségre utaló üzenet sem. Jó negyed óráig úgy hagytam, hogy legyen ideje befejezni, bár nem hiszem hogy egy 16 mb-os fájl felmásolása USBrõl ennyi idõt igényelne. Ja egyébként Trinity RGH-s gépem van. A 14699-es dash-t szerettem volna frissíteni.
Vissza az elejére
Jacques
2013 szept 16 h, 19:50
Regisztrált tag #6242
Regisztrált: 2010 okt 07 cs, 00:04
Üzenetek: 843
persze, hogy nem, mert a xenon.elf csak nandflash.bin néven ismeri fel és keresi a pendrivon a nandot. Ha updflash.bin néven hagytad, akkor azért nem indul a frissítés.
Szerk.: Most látom ez kimaradt a leírásból.

[ Módosítva 2013 szept 16 h, 19:50 ]
Vissza az elejére
Zanarkand
2013 szept 16 h, 19:57
Regisztrált tag #7183
na baszki... pedig már csináltam és nekem sem ugrott be Köszönöm a választ!
Vissza az elejére
gduck
2013 szept 16 h, 20:06
Regisztrált tag #3963
Regisztrált: 2008 okt 13 h, 14:02
Üzenetek: 398
Az is elég, ha csak az updflash.bin fájl van a pendrivon, a Xell azt is felismeri és beírja a NANDBA
Vissza az elejére
Zanarkand
2013 szept 16 h, 20:17
Regisztrált tag #7183
Köszi! azóta sikerült. Nem akartam frissíteni feltétlen, de feltettem az új dashlauchot és fsd, utána pedig nem indult el a gép, zöld led, a venti pörög csak kép nincs. De most már mûködik, fsd-t telepítek , újra.
Vissza az elejére
RestasDH
2013 szept 16 h, 21:12
RestasDH

Regisztrált tag #4685
Jacques írta ...

persze, hogy nem, mert a xenon.elf csak nandflash.bin néven ismeri fel és keresi a pendrivon a nandot. Ha updflash.bin néven hagytad, akkor azért nem indul a frissítés.
Szerk.: Most látom ez kimaradt a leírásból.

Nekem az updflas.bin-t is beolvasta, direkt úgy csináltam a leírást, hogy közben frissítettem a saját gépemet.
De ez nem probléma mert akinek nem sikerül így az próbálja meg úgy és természetesen kiegészítem a leírást, köszönöm

Mindenkitõl várom az észrevételeket és az szerint szerkesztem a leírást, ha szükséges
Vissza az elejére
RestasDH
2013 szept 16 h, 21:20
RestasDH

Regisztrált tag #4685
AVG12345 írta ...

viktor: CUMI X'D RestasDH: miért fontos hogy ne toljuk vissza a tálcát ameddik be nem töltõdik a xell? én mindig visszatolom.

Nem tudom, hogy csak nálam van-e így, de mikor indítom a XELL-t és rögtön visszatolom a tálcát akkor nem hajlandó végig menni a XELL, nem jut el az IP címig sem, ha hagyom a tálcát úgy kinyitva akkor meg igen. Természetesen utána becsukom én is....
Azért is írtam hogy ne csukja be inkább senki, mert már volt olyanra példa, hogy segítettem egy srácnak Skype-on és egyszerûen nem tudta kiolvasni az IP-t pont emiatt
Ja és természetesen üres DVD Drive-al
Vissza az elejére
kopigeri
2013 szept 16 h, 21:40
Regisztrált tag #9392
Regisztrált: 2013 jan 03 cs, 11:41
Üzenetek: 8
Az vajon mitõl lehet, hogy nekem nem jön be a XELL? Indítom a tálcanyitó gombbal, de semmi. Maga az xbox rendesen mûködik semmi baja, de a XELL nem jö be :\
Vissza az elejére
x0n3
2013 szept 16 h, 21:46
Regisztrált tag #5066
Regisztrált: 2009 júl 28 k, 10:19
Üzenetek: 32
Várjál 1 percet, nekem is kell neki legalább annyi idõ.
Vissza az elejére
kopigeri
2013 szept 16 h, 21:51
Regisztrált tag #9392
Regisztrált: 2013 jan 03 cs, 11:41
Üzenetek: 8
Vártam csomót de semmi.
Vissza az elejére
prst14
2013 szept 17 k, 06:50
Regisztrált tag #9175
Regisztrált: 2012 dec 01 szo, 07:37
Lakóhely: Nagyszénás
Üzenetek: 54
Szia RestasDH!
kopigeri-vel kezet foghatok...

Corona lapos slim.
Frissítettem a Xell-t ,ha FSD-bõl XellLaunch-val indítok akkor elõjön a XELL szépen ,de Eject gombra nem reagál...
Hiába várok vele ,kb 4 perc múlva semmi Xell csak fogja magát és tálcát behúzva kikapcsol...
Vissza az elejére
Zanarkand
2013 szept 17 k, 10:18
Regisztrált tag #7183
prst14 próbáld meg úgy indítani, hogy a hátsó usb portra kötöd be a controllert, feltéve hogy vezetékes, és azzal indítod, nekem úgy is beindul a Xell, de egyébként ez is beállításfüggõ, attól függ elõtte hogy volt beállítva pl. a Jrunner Xebuild menüjében, amikor a nand készült.
Vissza az elejére
_Czkrys_
2013 szept 17 k, 10:57
Regisztrált tag #5995
Regisztrált: 2010 jún 19 szo, 12:45
Üzenetek: 131
Haveromnál próbáltam ezt megcsinálni, de már az elején a Xell menü se jön elõ. Milyen megoldást látsz/láttok?
Vissza az elejére
RestasDH
2013 szept 17 k, 18:21
RestasDH

Regisztrált tag #4685
A XELL-nek minden képpen be kell jönnie, ha a Dashboard betöltõdik akkor a XELL-nek is be kell.....
Próbáljatok több idõt várni rá és többször megpróbálni!

A héten délutános vagyok ezért nem sok idõm van foglalkozni vele, de a hétvégén utána járok a dolgoknak, ha nem változik a helyzet
Vissza az elejére
ALBi
2013 szept 17 k, 19:07
Regisztrált tag #9934
Regisztrált: 2013 máj 12 v, 00:15
Lakóhely: Vidék
Üzenetek: 81
Corona-s gépeken elvileg tálcanyitóval nem indul el a XELL. HAveromnál is ez van...sajnos! Elvileg az xex-bõl is indítható a xell, de hogyan? leírná valaki, ha már talált erre megoldást? kicsit nehezebb a Corona gépeken.
Vissza az elejére
Vb82
2013 szept 17 k, 19:42
Regisztrált tag #8322
Regisztrált: 2012 ápr 06 p, 20:07
Üzenetek: 144
corona tényleg nehezebb ott csak a PDFbe leirt verzió megy de ott is Jrunner az ajánlatos (cororna miatt)
Vissza az elejére
prst14
2013 szept 17 k, 21:50
Regisztrált tag #9175
Igazából AutoGGvel le frissítettem már. Corona lapos gépeken elvileg a 0.993 xell-el mennie kell HDMI-n ha jól olvastam. Hiába várok egyszerûen 5 perc után kikapcsol. PC-N a router menüben se látom a BOX-ot. Most az Avatar updete-vel kinlodok mert az istennek se bírom most feltenni pedig csináltam már nem is egyszer. Azért írtam mert zavar hogy miért nem akar bejönni ejectel mikor FSD alól indítva bejön. , sajnos vezeték nélküli Joy van azt nem tudom kipróbálni.
Vissza az elejére
prst14
2013 szept 17 k, 21:52
Regisztrált tag #9175
RestasDH írta ...

A XELL-nek minden képpen be kell jönnie, ha a Dashboard betöltõdik akkor a XELL-nek is be kell.....
Próbáljatok több idõt várni rá és többször megpróbálni!

A héten délutános vagyok ezért nem sok idõm van foglalkozni vele, de a hétvégén utána járok a dolgoknak, ha nem változik a helyzet

Én éjszakás
várunk mester!
Vissza az elejére
_Czkrys_
2013 szept 17 k, 23:08
Regisztrált tag #5995
Regisztrált: 2010 jún 19 szo, 12:45
Üzenetek: 131
tehát akkor ez a módszer Corona alaplapos gépekhez nem jó?
Vissza az elejére
zozo68
2013 szept 17 k, 23:31
Regisztrált tag #9029
Regisztrált: 2012 nov 04 v, 08:51
Lakóhely: Baja
Üzenetek: 21
Nekem corona 4GB van, és most próbáltam bejött a tálca nyitására a XELL, csodálkoztam is rajta. De én Simple 360 NAND Flasher v1.3 BETA -val olvastam ki a Nand-ot és az a kiolvasót NAND mellé egy jegyzettömbbe leírta a cpukeyt is.
Vissza az elejére
alex28
2013 szept 18 sze, 20:10
Regisztrált tag #8979
Regisztrált: 2012 okt 26 p, 11:07
Üzenetek: 53
Lehet hülye kérdés, mert még nem frissítettem dasht soha, de miután a nand visszaírása megtörtént az ms féle updateot is fel kell tolni vagy a 7-es pontban írtak alapján, hogy bele vn integrálva a 16537-es frissítés ezt pont ezt jelentené? Mindenesetre a választ elõre is köszi, egyébként a leírás nagyon jó, hiszen könnyen érthetõ és nem tûnik bonyolultnak.:)
Vissza az elejére
zozo68
2013 szept 18 sze, 20:52
Regisztrált tag #9029
Regisztrált: 2012 nov 04 v, 08:51
Lakóhely: Baja
Üzenetek: 21
alex28 írta ...

Lehet hülye kérdés, mert még nem frissítettem dasht soha, de miután a nand visszaírása megtörtént az ms féle updateot is fel kell tolni vagy a 7-es pontban írtak alapján, hogy bele vn integrálva a 16537-es frissítés ezt pont ezt jelentené? Mindenesetre a választ elõre is köszi, egyébként a leírás nagyon jó, hiszen könnyen érthetõ és nem tûnik bonyolultnak.:)

Igen az Ms féle updatét is fel kell majd a Nand frissités után tenni . A 7. pontba az van írva hogy a J-Runner-be van bele integrálva a legujabb NAND frisités (16537) nem az MS féléle frisités van benne
Vissza az elejére
Jacques
2013 szept 18 sze, 21:35
Regisztrált tag #6242
Regisztrált: 2010 okt 07 cs, 00:04
Üzenetek: 843
Én tegnap nyírtam ki ezzel a leírással/módszerrel egy jasperes gépet.
Mindent a leírás szerint csináltam, 2x olvastattam ki a nandot böngészõn keresztül, cpukeyt is 2x mentettem le, bad block nélkül. A J-runner f*szán legyártotta az új nandot, pendrive-ról a Rawflash szépen lefuttatta, hiba nélkül feltelepült Xellbõl. Újraindítás után Xbox logo lefutott, viszont a Metro Dash nem töltött be, de a profilba azért belépett. Guide gombra reagált, de a csempék nem akartak bejönni, 3x is újraindítottam. Persze megállt bennem az ütõ, mert nem az én gépem volt. (A JTAG-os és RGH-s gépünkön minden elsõre mûködött, nem értettem itt miért nem volt jó.) Megpróbáltam újra felrakni, akkor is jól lefutott a frissítés, de a helyzet változatlan volt, a csempék csak nem akartak bejönni.

Gondoltam nincs veszve semmi, legyártottam Xebuild GUI-val is az újat, hátha a J-runner rontott el valamit, de mikor ezt raktam fel, a Xell bad blockokat kezdett kiírni. Gondoltam, hogy az nagyon nem jó, pláne úgy, hogy a 0x010-es blokkban is hibát írt, én meg úgy tudom, hogy ha az elsõ 50 blokkba van hiba, az nagyon nagy gáz. Így is lett, újraindításkor már az Xbox logo sem akart bejönni. Megpróbáltam visszadowngradelni, de azt sem lett volna szabad. A Xell még bejött, úgyhogy ha meg lett volna az eredeti legelsõnek kiolvasott nand, abból meg lehetett volna állítólag csinálni, de akitõl vették a gépet, az nem mellékelte anno. Szerencsére az egyik haver ma pont Pesten járt és bevitte Wadarr-hoz, õ tette helyre a gépet. Ezúton is köszi. Egy biztosk*rvaélet, soha másnak nem fogom elvállalni a frissítést, csak a sajátomat fogom megcsinálni.

Egyébként ott követtem el a hibát, hogy csak a Xellbõl böngészõn keresztül mentettem le a nandot. Jah, és az is közre játszhatott, hogy egy kb. 15 méteres utp kábellel volt összekötve a box a routerrel. Legközelebb bebiztosítom magam és Nand Flasher 360 és Flash360 programmal is le fogom menteni a nandot legalább 3 példányban. Még szerencse, hogy az enyémet Wadarr RGH-zta, remélem nála megvan az eredeti. De ha nincs, még van remény, mert úgy is meg tudja csinálni valami nand csere módszerrel.

[ Módosítva 2013 szept 18 sze, 21:40 ]
Vissza az elejére
patryk91
2013 szept 19 cs, 07:15
Regisztrált tag #7479
Regisztrált: 2011 okt 21 p, 20:50
Üzenetek: 66
Nekem egy 2011es gyártású Xbox 360 Slimem van Trinity alaplappal.

Ezt a módszert választva tökéletesen beírta és elindul a dashboard
Még annyi, hogy az Xebuild gui RGH1et, ez a program RGH2-tõt írt és a rawflash a 00BD badblockomra seem bad status 250net írt.
Hátha ez segít valakinek.

Még annyi, hogy a gyári updatet nem fogadta el, aztán mondom frissítek akkor dashlaunchot a 3.09re, aztán ott jelezte, hogy van update újraindult aztán feltette az updatet is.

[ Módosítva 2013 szept 19 cs, 08:03 ]
Vissza az elejére
toth_zozo
2013 szept 19 cs, 10:27
Regisztrált tag #9656
Regisztrált: 2013 febr 24 v, 13:41
Üzenetek: 13
Kiváncsi lettem, hogy mûködik-e a módszer hát belecsaptam.
(meg a Simple nand flasher nem vitte Error: No NAND found or unsupported NAND type!)

Corona alaplapos gépem van Wadarr RGH-zta 16202-es dash-al, én is egy kb 15 méteres kábellel kötöttem össze a PC-Xbox-ot.

A XELL-el kapcsolatban már voltak fenntartásaim a hozzászólások alapján.
Az elsõ gondolatom, aki jó helyen RGH-ztat annak nem lesz problémája, a másik türelem-türelem.
A Xell a tálcagombra jön be, nekem 5-8 perc között volt igazából nem mértem mert inkább mással foglalkoztam.(kb-ennyi idõ után néztem rá a gépre) a tálcát nem toltam vissza babonából
A PC-n beírtam a kiosztott IP-t leszedtem a NAND-ot persze 2x ahogy írva van.(erre kb 20 perc elment a Xell inítás miatt)
A J-Runner-t nem innen szedtem le (valamiért nem jött be a letöltés) hanem a másik fórumban lévõt KATT IDE
Itt a leírtak alapján minden mûködött, legyártottam a bin-filet

Következett a NAND visszaírás, Pen=xenon.elf+updflash.bin (átneveztem alapból) eject gomb.
Háromszor kellet ki-be kapcsolnom a gépet mert nem jött be a xell kb 10perc után sikerült.(a pen-t is dugdostam, elõször hátul majd elõl)
Az elõl lévõ USB porton egyszer csak elindult, olyan gyorsan leszaladt a Xell mire észbekaptam már ki is kapcsolt.

Izgatottan kapcsoltam újra a gépem, nem indult egybõl de amikor igen egy szürke képernyõ fogadott középen egy forgó ikonnal
majd beugrott az NXE Dashboard ami remélem azt jelenti jól csinátam megnéztem a verziószámot 16537-es írt.

Én szeretném megköszönni a leírást szerintem nagyon hasznos, fõleg ha máshogy nem megy.

[ Módosítva 2013 szept 19 cs, 10:31 ]
Vissza az elejére
alex28
2013 szept 19 cs, 19:29
Regisztrált tag #8979
Regisztrált: 2012 okt 26 p, 11:07
Üzenetek: 53
A frissítés rendben lefutott, abban még esetleg kapahtnék segítséget, hogy az fsd-t, hogy varázsolom elõ ismét? A választ elõre is köszi!:)

[ Módosítva 2013 szept 19 cs, 19:38 ]
Vissza az elejére
toth_zozo
2013 szept 20 p, 09:32
Regisztrált tag #9656
Regisztrált: 2013 febr 24 v, 13:41
Üzenetek: 13
alex28 írta ...

A frissítés rendben lefutott, abban még esetleg kapahtnék segítséget, hogy az fsd-t, hogy varázsolom elõ ismét? A választ elõre is köszi!:)

Nekem ez bejött.

A xexmenu telepítés. teddy leírása.

KATT IDE
Vissza az elejére
Oldal:  [1] 2 3 4 5 6  

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF