X-media 360

X-media

Felhasználónév:    Jelszó:    Adatok megjegyzése     
Skip to main content.

Navigation

Sub Navigation

Fórumok

X-media 360 :: Fórumok :: XBOX 360 :: Homebrew - RGH - JTAG

<< Előző téma | Következő téma >>
PsX játékok Xbox360-on és kompatibilitási lista!
Oldal:  1 [2] 3 ... 25 26 27
Moderátorok: Wadarr, [Bukta], dhoffmann, Sentinel, RestasDH, Isty1974, NeoGara, boxoska83
Szerző Üzenet
skillet
2013 jan 16 sze, 16:38
Regisztrált tag #8127
Regisztrált: 2012 febr 07 k, 15:31
Üzenetek: 170
TON írta ...

skillet írta ...

TON írta ...

A total commandert példának mondtam, meg az összes többit is. Annyi a lényeg, hogy a cdrcimg.exe-t ne magában futtasd hanem társítsd mellé az átalakítandó iso-t, játékot is. Ha meg igényli a .ddl-t akkor úgyis kiírja.

mivel még most sem értettem, így rákerestem neten
ezt találtam : drag and drop the .iso on the .exe it will create a .Z and .Z.table you need the 2
így már felfogtam a képfájlt egyszerûen rá kell húzni az exe fájlra. így sikerült. köszönöm... úgy látszik már csak angolul értek.

közben be is üzemeltem a dolgot. crash bandicoot 2. szerintem kevés az fps. mást így nem is nagyon próbálok ki, mert ez a széria érdekelt volna leginkább. ha ez pl jó lett volna, akkor mást is biztosan meglesek.
van itthon dreamcast, gamecube, xbox, x360... 5e ft nem sok egy ps1-ért. lehet majd beruházok egybe
ettõl függetlenül is köszönöm. jópofa program. van benne fantázia bõven.

Minden játékot külön kell konfigolni, hogy tökéletesen mûködjön.( habár halkan megsúgom, hogy nálam már kezd kialakulni egy általános config amivel a játékok 90%-a jól fut ) .
Nálam a Crash mindhárom része tökéletesen megy. Be is kerül majd a kompatibilitási listába ha sorra kerül a teszteknél.
Amúgy azt írtam is az elején, hogy az igazi PS1 konzolt semmi nem pótolja. Ez az emulátor olyanoknak jó mint nekem, akik utálnak a tévé alatt 1 konzolnál többet tartani és nem szeretnek minden egyes PS1-es játékot kiírni cd-re.

értem. hát, ha a crash2 beállításait közzé teszed, akkor szívesen teszek még egy próbát a dologgal. hátha csak ez volt a baj. én ugyan próbáltam átállítani pár dolgot, de nem tapasztaltam változást.
Vissza az elejére
TON
2013 jan 16 sze, 20:55
Retro mániákus!
Regisztrált tag #5464
Regisztrált: 2009 nov 28 szo, 16:00
Lakóhely: Eger
Üzenetek: 1314
Mai UPDATE:
- Tekken 1
- Tekken 2
- Tekken 3
- Thousand Arms
- Threads of Fate
- Tales of Destiny
- Tales of Destiny 2
- Tactics Ogre
Vissza az elejére
TON
2013 jan 17 cs, 22:16
Retro mániákus!
Regisztrált tag #5464
Update:
- Parappa The Rapper
- Ogre Battle
- Persona
- Persona 2 Eternal Punishment
- Persona 2 Innocent Sin
- Parasite Eve 2
- UM Jammer Lammy
- Shadow Madness
- Saga Frontier
- Saga Frontier 2
- Saiyuki
- Star Ocean 2
- Rhapsody
- Resident Evil
Vissza az elejére
skillet
2013 jan 20 v, 11:45
Regisztrált tag #8127
skillet írta ...

TON írta ...

skillet írta ...

TON írta ...

A total commandert példának mondtam, meg az összes többit is. Annyi a lényeg, hogy a cdrcimg.exe-t ne magában futtasd hanem társítsd mellé az átalakítandó iso-t, játékot is. Ha meg igényli a .ddl-t akkor úgyis kiírja.

ezt találtam : drag and drop the .iso on the .exe it will create a .Z and .Z.table you need the 2
így már felfogtam a képfájlt egyszerûen rá kell húzni az exe fájlra. így sikerült. köszönöm... úgy látszik már csak angolul értek.

közben be is üzemeltem a dolgot. crash bandicoot 2. szerintem kevés az fps. mást így nem is nagyon próbálok ki, mert ez a széria érdekelt volna leginkább. ha ez pl jó lett volna, akkor mást is biztosan meglesek.
van itthon dreamcast, gamecube, xbox, x360... 5e ft nem sok egy ps1-ért. lehet majd beruházok egybe

Minden játékot külön kell konfigolni, hogy tökéletesen mûködjön.( habár halkan megsúgom, hogy nálam már kezd kialakulni egy általános config amivel a játékok 90%-a jól fut ) .
Nálam a Crash mindhárom része tökéletesen megy. Be is kerül majd a kompatibilitási listába ha sorra kerül a teszteknél.
Amúgy azt írtam is az elején, hogy az igazi PS1 konzolt semmi nem pótolja. Ez az emulátor olyanoknak jó mint nekem, akik utálnak a tévé alatt 1 konzolnál többet tartani és nem szeretnek minden egyes PS1-es játékot kiírni cd-re.

értem. hát, ha a crash2 beállításait közzé teszed, akkor szívesen teszek még egy próbát a dologgal. hátha csak ez volt a baj. én ugyan próbáltam átállítani pár dolgot, de nem tapasztaltam változást.

Az általad (felvezetõben) írt beállítást használva sem jó a crash. Nem folyamatos a mozgás. A zene is eléggé hullámzik. Ahogy aranyember is írta, az androidon epsx-szel tökéletes. Legalábbis a mozgás. De az irányítás ott katasztrófa a kijelzõt nyomkodva, a kijelzõt eltakarva a kezünkkel. Ha van külön beállítás a crash-hez, akkor azt továbbra is szívesen kipróbálnám. Hátha...
Vissza az elejére
TON
2013 jan 20 v, 12:17
Retro mániákus!
Regisztrált tag #5464
skillet írta ...

skillet írta ...

TON írta ...

skillet írta ...

TON írta ...

Az általad (felvezetõben) írt beállítást használva sem jó a crash. Nem folyamatos a mozgás. A zene is eléggé hullámzik. Ahogy aranyember is írta, az androidon epsx-szel tökéletes. Legalábbis a mozgás. De az irányítás ott katasztrófa a kijelzõt nyomkodva, a kijelzõt eltakarva a kezünkkel. Ha van külön beállítás a crash-hez, akkor azt továbbra is szívesen kipróbálnám. Hátha...

Még nem teszteltem, de itt is van egy kompatibilitási lista:
KATT IDE
Ez alapján mind a 3 Crash tökéletesen játszható. GPU plugint HW-ben kell futtatni,Hi RES None-ra állítva, CPU pedig Dynarec.
Vissza az elejére
skillet
2013 jan 21 h, 12:56
Regisztrált tag #8127
TON írta ...

skillet írta ...

skillet írta ...

TON írta ...

skillet írta ...

TON írta ...

Még nem teszteltem, de itt is van egy kompatibilitási lista:
KATT IDE
Ez alapján mind a 3 Crash tökéletesen játszható. GPU plugint HW-ben kell futtatni,Hi RES None-ra állítva, CPU pedig Dynarec.

Egy korábbi hozzászólásodban azt írtad, hogy nálad a crash mindhárom része tökéletesen megy. Most meg, hogy még nem tesztelted. ? Nálam nem jó ezzel a beállítással sem. Szaggat. Lehet, hogy én cseszek el valamit. Passz.
Vissza az elejére
TON
2013 jan 21 h, 14:19
Retro mániákus!
Regisztrált tag #5464
Régebben még toltam a Crash megnemmondom valamelyik részét az akkori 0.5-ös verzióval, de azóta nem teszteltem. Ugyanakkor 2 kompatibilitási lista szerint is hibátlanul fut. Amint tesztelem az új 0.62-essel majd leírom a véleményem róla.
Vissza az elejére
mrx00
2013 febr 07 cs, 21:46
Regisztrált tag #6504
Regisztrált: 2010 nov 29 h, 19:55
Üzenetek: 62
Tisztelt Ton

A Tekken 3 -hoz tudnál egy olyan linket dobni amelyik mûködik.

Próbáltam már több verziót és több beállítást is de azok nem akarják az igazságot

Ezért kellene egy mûködõ verzió

Elõre is kösz!
Vissza az elejére
TON
2013 febr 08 p, 20:45
Retro mániákus!
Regisztrált tag #5464
mrx00 írta ...

Tisztelt Ton

A Tekken 3 -hoz tudnál egy olyan linket dobni amelyik mûködik.

Próbáltam már több verziót és több beállítást is de azok nem akarják az igazságot

Ezért kellene egy mûködõ verzió

Elõre is kösz!

Nekem a következõ beállításokkal fut hibátlanul. Az iso-t konvertáld át cdrcimg-be. Utánna amikor elindult az emulátor állítsd be a GPU plugint HW-re, a CPU-t Dynarecre és az FPS limitet OFF-ra. Ezen kívül az audio cd-t is off-ra teheted.
Vissza az elejére
mrx00
2013 febr 08 p, 21:11
Regisztrált tag #6504
A beállításokat már próbáltam de semmi.

Az iso pedig nem tudtam átkonvertálni mert ez a program nem indul a gépen (Windows 7) (cdrcimg.rar) amit az oldal elején ajánlasz (Iso Konvertáló program:LINK) Program indításakor bevillan egy Dos-os ablak aztán annyi.

Esetleg nem tudsz valami más programot ami ezt tudja vagy hogy miért nem indulhat?

Vissza az elejére
TON
2013 febr 08 p, 21:19
Retro mániákus!
Regisztrált tag #5464
mrx00 írta ...

A beállításokat már próbáltam de semmi.

Az iso pedig nem tudtam átkonvertálni mert ez a program nem indul a gépen (Windows 7) (cdrcimg.rar) amit az oldal elején ajánlasz (Iso Konvertáló program:LINK) Program indításakor bevillan egy Dos-os ablak aztán annyi.

Esetleg nem tudsz valami más programot ami ezt tudja vagy hogy miért nem indulhat?

A cdrcimg.exe fájlt nem önmagában kell futtatni, hanem pl Total Commanderban bírod hogy "cdrcimg.exe játéknév.iso" és nyomsz rá egy ENTER-t.
Vissza az elejére
mrx00
2013 febr 09 szo, 08:25
Regisztrált tag #6504
Tisztelt TON

Köszönöm a segítséged de ezt nem értem tudnád valahogy pontosabban mert a Total Commander kezelését nem nagyon vágom

Pontosan hova kell beírnom és mit ?

A játék két fájl tartalmaz egy mappában

- Tekken 3.bin Kiterjesztése : ecm
-Tekken 3 Kiterjesztése : cue
Vissza az elejére
TON
2013 febr 09 szo, 11:30
Retro mániákus!
Regisztrált tag #5464
mrx00 írta ...

Tisztelt TON

Köszönöm a segítséged de ezt nem értem tudnád valahogy pontosabban mert a Total Commander kezelését nem nagyon vágom

Pontosan hova kell beírnom és mit ?

A játék két fájl tartalmaz egy mappában

- Tekken 3.bin Kiterjesztése : ecm
-Tekken 3 Kiterjesztése : cue

Az ecm kiterjesztésrõl eddig nem beszéltél Mert így teljesen más a szitu és ezt nem is tudja átalakítani a cdrcimg.. Két lehetõséged van. Vagy leszeded a Tekken3-at normális iso formátumban vagy pedig van egy olyan program, hogy ecm tool-s és azzal kicsomagolod iso-ba. ( az ecm még az iso-nál is durvább tömörítési mód ). Majd ha megvan az iso utánna kell parancssorban, vagy total commanderben futtatni a cdrcimg-et. Ennél fapadosabban nehezen tudom elmagyarázni
Vissza az elejére
mrx00
2013 febr 09 szo, 19:25
Regisztrált tag #6504
Hát kösz a segítségedet de már letöltöttem kb vagy 7 fajta verziót van köztük iso. is de sajnos a szürke képernyõtõl nem jut tovább egyik sem.

Az átalakítás cdrcimg formátumba sajnos azt meg nem tudtam megoldani

Esetleg nem tudnál valahová feltolni egy ilyen átalakított verziót ami mûködik?
Vissza az elejére
TON
2013 febr 09 szo, 19:46
Retro mániákus!
Regisztrált tag #5464
mrx00 írta ...

Hát kösz a segítségedet de már letöltöttem kb vagy 7 fajta verziót van köztük iso. is de sajnos a szürke képernyõtõl nem jut tovább egyik sem.

Az átalakítás cdrcimg formátumba sajnos azt meg nem tudtam megoldani

Esetleg nem tudnál valahová feltolni egy ilyen átalakított verziót ami mûködik?

Akkor leírom részletesen:
- letöltesz egy olyan Tekken3 verziót ami .iso vagy .bin formátumú és nem .ecm
- letöltöd a Total Commander nevû progit majd elindítod
- egy könyvtárba másolod a Tekken3-at és a cdrcimg.exe fájlt.
- a Total Commander-ben abba a könyvtárba navigálsz, ahol az iso van, majd legalul a parancssorba beírod, hogy "cdrcimg.exe letöltött iso neve".( pl cdrcimg.exe tekken3.bin ) Nyomsz egy Entert és megcsinálja neked.
Vissza az elejére
mrx00
2013 febr 09 szo, 20:27
Regisztrált tag #6504
Hát mindent úgy csináltam ahogy írtad de semmi

Honnan látom hogy az átalakítás sikeres volt?

Mert a kiterjesztése ugyanaz maradt próbáltam egy .iso és egy .bin verziót is de semmi

Ugyanúgy felvillan egy fekete ablak aztán semmi változást nem látok a fájlokban
Vissza az elejére
mrx00
2013 febr 09 szo, 20:43
Regisztrált tag #6504
Hát most megnéztem több játékot (Crash 1,2,3 része) átalakítás nélkül amiket leszedtem mind megy egy szálig.

Csak ez a kib.... Tekken 3 nem!
Vissza az elejére
TON
2013 febr 09 szo, 20:51
Retro mániákus!
Regisztrált tag #5464
mrx00 írta ...

Hát most megnéztem több játékot (Crash 1,2,3 része) átalakítás nélkül amiket leszedtem mind megy egy szálig.

Csak ez a kib.... Tekken 3 nem!

Nah jó, holnap feltöltöm neked valami tárhelyre.
Vissza az elejére
mrx00
2013 febr 09 szo, 20:54
Regisztrált tag #6504
Hálás köszönet elõre is!!!
Vissza az elejére
TON
2013 máj 10 p, 08:24
Retro mániákus!
Regisztrált tag #5464
Picit lassabban halad az emu véglegesítése mint gondoltam, de közel sem állt le, mert pár napja a következõ állapotfrissítést tette közzé Ced:
"Some weeks ago, i’ve started to work back on pcsxr on xdk, with a lot of rewrite, lof of speed hack, i have ALL GAMES tested working at full speed !
All major games works (got all tested game working), there is still some sound issues in some games.
After the release of pcsxr, I’ll work more on the arcades system, and maybe release the 1st s11/s12/zn1/zn2 emulator on console ! "

Többségetek tud angolul, de azoknak akik mégsem, összefoglalva a lényeg, hogy a végleges PCSXR emuval immár MINDEN játék fut, maximális sebességgel, azaz minimális belassulás sincs. Némelyiknél még elõfordulnak apró hang hibák, de feltehetõleg most azon dolgozik, hogy ez is eltûnjön így az emuláció jobb lesz mintha igazi PS1-en játszanánk ( a HW gyorsításnak köszönhetõen ).
Így amint kijön ez a végleges emulátor, onnantól a kompatibilitási táblázat érvényét veszíti, mert felesleges lesz.
Ezután CED egy árkád emun fog dolgozni, amely Japánban nagyon népszerû és fõleg a Capcom játékait pörgeti.
Vissza az elejére
TON
2013 máj 10 p, 15:40
Retro mániákus!
Regisztrált tag #5464
Friss hír: CED azt írta, hogy május végére kiadja az elsõ verziót az új PSX1 emuból. Minden játék menni fog rajta teljes sebességgel és most kapaszkodjatok meg: NEM XELL ALAPÚ LESZ, hanem XeX, azaz lehet futtatni FSD alól is. Ugyanis nem LibXenon alapon fejlesztik, hanem XDK.
Ha ez elkészül, akkor a részemrõl az MS meg a SONY feldughatja magának a következõ generációs csilli villi konzolját, ugyanis a világ legjobb játékaival leszünk ellátva. ( tudom, hogy eddig is vehettünk volna PS1 gépet, de sokunknak nincs kedve 5 konzolt tartani a tévé alatt és mellette cd-re írogatni a halom játékot ).
Rákérdeztek CED-nél a N64 emura is, de abból egyenlõre nem készül XeX alapú emulátor. Egyenlõre....
Kis támogatást majd tolhatunk CED-nek és GliGli-nek ha ezt kiadják.
Vissza az elejére
Aranyember
2013 máj 10 p, 16:01
Regisztrált tag #7476
Regisztrált: 2011 okt 21 p, 15:43
Üzenetek: 542
Ez remek hír, ha megy fsd alatt és teljes sebességgel, akkor lehet csapatni a psx-es játékokat. Ettõl még megveszem az új csili-vili konzolt, amikor már emberi ára lesz xD

[ Módosítva 2013 máj 10 p, 18:36 ]
Vissza az elejére
TON
2013 máj 11 szo, 08:03
Retro mániákus!
Regisztrált tag #5464
Egy kép a hamarosan megjelenõ emulátor kezelõfelületérõl:

Amit még tudni lehet róla: végtelen mentési lehetõség lesz és könnyen alkalmazható. Mindent megfog "enni" azaz .iso, .bin, .img. Egy dolog képlékeny még, az pedig a több lemezes játékok swappolása, azaz váltása. Már dolgozik rajta, de azt írja, lehet az elsõ emu release-ba még nem kerül be.
Vissza az elejére
RestasDH
2013 máj 11 szo, 08:19
RestasDH

Regisztrált tag #4685
Regisztrált: 2009 febr 01 v, 02:57
Lakóhely: Ózd
Üzenetek: 1523
ÁÁÁ TON, ennek jobban örülök mint akár minek!!!
IDEVELE...
Vissza az elejére
Sanat
2013 máj 11 szo, 23:51
Regisztrált tag #8387
Regisztrált: 2012 ápr 29 v, 20:48
Üzenetek: 349
Ezt emut várom én is, csak jöjjön május közepe fele,minnél elöbb..:D
Vissza az elejére
TON
2013 máj 14 k, 08:24
Retro mániákus!
Regisztrált tag #5464
Csokorba szedve a friss híreket:
-halom teszter dolgozik az emun, így május végén akkor is kijön ha földrengés lesz
-az elsõ verzióban software GPU plugin lesz ( ami a laikusok számára lefordítva azt jelenti, hogy a grafika olyan lesz mintha PSX-en játszanánk, de nem jobb ), de már dolgozik a Hardware-es pluginon is, amellyel HD-ra felhúzva élvezhetjük a Psx játékokat. Nekem nem lét kérdés, de sokaknak örömteli lesz.
-a játékok 99%-a már grafikai hiba nélkül, teljes sebességgel fut, még a képernyõ kalibrálásának állítása ( 16:9 és 4:3 ) van hátra, illetve a Xui skin kozmetikázása és ki is dobják az elsõ verziót az emuból.
-most már biztos, hogy a többlemezes játékok automata váltása csak a második kiadásba kerül be. Addig marad a "mentesz az elsõ lemez végén, majd második lemez iso betölt manuálisan".

Rákérdeztem CED-nél mailben, hogy GliGli min dolgozik. Csak mosolygott, de nem válaszolt. Lehet õ is tesz egy bejelentést? N64 emu? Befejezi a Dreamcast emut? Meglátjuk. Egyenlõre örüljünk a PSX emunak, mert óriási játékbázis szabadul ránk, ha kijön. Egész pontosan 7918 játék
Vissza az elejére
bodo
2013 máj 14 k, 08:57
Regisztrált tag #3067
Regisztrált: 2008 márc 15 szo, 15:48
Üzenetek: 43
Háááát örülünk Vincent........ÖRÜLÜNK!!!
De kurvára!!!:D
Vissza az elejére
bpeet
2013 máj 16 cs, 08:48
Regisztrált tag #9563
Regisztrált: 2013 febr 02 szo, 17:21
Üzenetek: 70
Resi 2-3,Silent hill 1 izzik majd hó végén.Ezeket semmi új játék nem übereli még ha 5 pixei is ez egész.
Vissza az elejére
Beegabor
2013 máj 16 cs, 13:13
Regisztrált tag #8103
Regisztrált: 2012 jan 31 k, 09:10
Üzenetek: 136
Amit a mai napig bánok,hogy kimaradtak: Parasite Eve elsõ része, a Legend of Dragoon (4cd-s jrpg,remélem mihamarabb megoldják a lemezcserét, mert itt azt hiszem nem ajánl fel mentést cserénél és oda-vissza kell cserélgetni,helyszíntõl függõen),Crash Bandicoot összes része(tudom hogy hihetetlen, nekem kimaradtak ), de biztos van még úgy 20 cím amit szívesen kipróbálok majd
Vissza az elejére
TON
2013 máj 16 cs, 18:31
Retro mániákus!
Regisztrált tag #5464
Beegabor írta ...

Amit a mai napig bánok,hogy kimaradtak: Parasite Eve elsõ része, a Legend of Dragoon (4cd-s jrpg,remélem mihamarabb megoldják a lemezcserét, mert itt azt hiszem nem ajánl fel mentést cserénél és oda-vissza kell cserélgetni,helyszíntõl függõen),Crash Bandicoot összes része(tudom hogy hihetetlen, nekem kimaradtak ), de biztos van még úgy 20 cím amit szívesen kipróbálok majd

Azért ezt öröm olvasni a hozzám hasonló öreg rókáknak, hogy vannak még rajtam kívül emberek akik nem vagy nem mindig találják meg az értéket a mai progikban. Ha kijön ez a PSX emu, akkor hirtelen nem is tudom majd, hogy melyik játékkal kezdjek, mert a 7900 megjelent PSX játékból MINIMUM 200 olyan cím van ami megérdemli, hogy végigtoljam.
Számomra ez az emulátor egyértelmûen az év egyik kiemelt eseménye és nem akarok hangzatos szavakat használni, de ezzel a játékbirodalommal ( Xbox360,Xbox, Snes, Sega, PSX, N64 ) az RGH Xbox360 minden idõk legjobb, legtöbb játékkal rendelkezõ konzolja lesz.
Csak jönne már ki. És ha belegondolunk, hogy CED nem a XELL-es PSX emuból építette ezt hanem elmondása szerint a nulláról kezdte 2 hónapja, akkor reménykedhetünk, hogy ez még nem az utolsó emulátor a dobozunkra ( habár utánna Arcade emukon akar dolgozni ).
A jelenlegi konzolokra alig volt minõségi JRPG ( kb 5 és akkor sokat mondtam ) és ugye ebben a stílusban a PSX1 volt a legjobb! Nah mindegy, nekem már csorog a nyálam
Vissza az elejére
Oldal:  1 [2] 3 ... 25 26 27  

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF