X-media 360

X-media

Felhasználónév:    Jelszó:    Adatok megjegyzése     
Skip to main content.

Navigation

Sub Navigation

Fórumok

X-media 360 :: Fórumok :: XBOX 360 :: Játékok

<< Előző téma | Következő téma >>
PsX,N64,Snes,Sega,Mame,GBA játékok Xbox360-on!
Oldal:  [1] 2 3 4
Moderátorok: Wadarr, [Bukta], Sentinel, BlackLord, RestasDH, Isty1974, NeoGara
Szerző Üzenet
TON
2012 aug 12 v, 09:18
Retro mániákus!
Regisztrált tag #5464
Regisztrált: 2009 nov 28 szo, 15:00
Lakóhely: Eger
Üzenetek: 1316
Szeretnék létrehozni egy topicot, ahol reményeim szerint jobbnál jobb retro, konzolos játékokat mutatunk majd be azoknak akik kíváncsiak az igazi gyöngyszemekre!
Tehát szilikongyerekek és 2560x1600-as felbontásra nyáladzó PC-s játékosok hess innen
Aki viszont hozzám hasonlóan rákap ezekre a játékokra és az "igazi" konzolos hangulatra, azok évtizedekig el lesznek látva szórakozással!
Viszont megkérek mindenkit, hogy NE OFFOLJA szét a topicot azaz:
- Ha kérdésed van az emulátorok futtatásával kapcsolatban azt ne itt tedd fel, mert ez a topic a játékokról szól!
- Lehetõleg olyan játékokat mutassunk be, amelyek jelenleg is emulálhatóak Xbox360-on és kompatibilisek is vele!

Kezdésnek bemutatom ( és gyorsan le is zárom ) a szóban forgó emuk mûködését és onnantól kezdve örülnék, ha mindenki csak a játékokkal foglalkozna.
Innen letölthetõ az emu packom, amely tartalmazza a PsX, N64, Sega Megadrive, Super Nintendo, GameBoy Advance, Mame emulátorok általam tesztelt, tökéletesen mûködõ, legfrissebb verziót, konfigurálva!
KATT IDE

Psx és N64 emulator:
- vásárolj egy USB pendrive-ot! ERÕSEN javaslom a 4GB-osat, mert annál kisebben elég szûkösen férsz el, míg nagyobb már nem igazán jó az átviteli sebesség miatt és laggolni fog a játék. Nekem a Kingston DataTraveler 101 4GB-os tökéletesen mûködik és hibátlanul fut róla minden!
- formázd le FAT32-re, csomagold ki rá a PsXN64.rar fájlt DE ABBAN A KÖNYVTÁRRENDSZERBEN AHOGY VAN!
- a kívánt játékokat pedig értelemszerûen másold be a pendrive-on látható Nintendo64 Emulator/Games vagy a Playstation Emulator/Games mappába. Arra figyelj, hogy minden PsX játék nevét, kiterjesztését nevezd át .cdrcimg-re. PsX játéknál az iso-t kell átnevezni, míg N64 játéknál még ki sem kell csomagolni, mert a .rar és. zip fájlokat is kezeli az emu.
- a pendrive-ot rakd bele az Xbox360 elsõdleges USB portjába ( állítva a bal oldali )
- Ejectel vagy FSD-bõl a XellLaunch programmal indítsd el a Xell-t és várd meg amíg betölti a kezdõképernyõt. Utánna válaszd ki a használni kívánt emulátort, azaz a Nintendo64 Emulator vagy Playstation Emulator könyvtárban található xenon.elf fájlt.
- Újabb töltés következik majd bejön az emu kezdõképernyõje, ahol konfigurálhatjuk, állásokat menthetünk, tölthetünk be és játékokat indíthatunk!
A közhiedelmekkel ellentétben a PsX játékok 80%-a szinte hibátlanul fut és már HDMI-n keresztül is minden okés! A N64 játékoknál kb 90%a fut tökéletesen! Ez az arány hamarosan 100%-os lesz, mert GliGli jelenleg is fejlesztik õket!

A MAME, GBA, SNES, SEGA emulátorok:
- nem szorulnak különösebb magyarázatra mivel .XeX alapúak, azaz feltolod õket az Xbox360 külsõ vagy belsõ vinyódra, FSD-ben megadod az emulator beállításokat, elérési útvonalat és már indul is. Ezeknél a játékokat a /ROMS mappákba kell tenni.
A játékokhoz könnyû hozzáférni ( xbox360iso, piratebay, goggleban beírod, hogy: "snes roms", "genesis roms", "gba roms"), de ha valamit nem találtok az megtalálható itt: KATT IDE
Jöhetnek a játék bemutatók:

[ Módosítva 2012 aug 12 v, 11:46 ]
Vissza az elejére
TON
2012 aug 12 v, 09:42
Retro mániákus!
Regisztrált tag #5464
Ha egy tapasztalt játékost megkérdezel, hogy melyik a világ 3 legjobb játéka, akkor nagy esélyel a lenti címek egyike ott lesz a felsorolásában.

PsX: FINAL FANTASY 7

Egyszerûen számomra ez a világ eddig legjobb játéka, a BEST! És pont. Stílusát tekintve JRPG, de ennél azért sokkal több. Még azoknak is kötelezõ akik nem szeretik az RPG-ket. A története valami fantasztikus és angolul sem kell tudnod hozzá, mert az egyik magyarítással foglalkozó oldalról letölthetõ a PSX iso teljesen magyarul!
KATT IDE

N64: The Legend of Zelda: Ocarina of Time!

Sokan ezt a játékot tartják minden idõk legjobbjának! Stílusát tekintve elég összetett, de erõszakolva azt tudnám rá mondani, hogy akció-kaland! Hihetetlen hosszú és nagyon sok fejtörõ, logikai feladvány van benne!
Mindenképpen próbáljátok ki!
KATT IDE

SNES: Chrono Trigger

Egy újabb JRPG, amely sok embernél örök kedvenc a mai napig! 80+ óra játékidõ, csodálatos zene, fantasztikus történet, gyönyörû, kézzel rajzolt grafika és hibátlan játszhatóság, kihívás! Már csak ezért az egy játékért érdemes letölteni a SNES emulátort!
KATT IDE

MAME: Cadillacs and Dinosaurs

A játéktermi gépek királya! Száz millió zsetont toltunk bele annó! ( én is ) Alapjában véve egy egyszerû beat m up, verekedõs game de a csodás grafika, és a harc, hangulat valami sokkal nagyobbá teszi! Kettesben meg egyszerûen orgazmus szint! Aki nekikezd az tuti nem tudja letenni amíg végig nem tolja!
KATT IDE
Vissza az elejére
TON
2012 aug 12 v, 10:13
Retro mániákus!
Regisztrált tag #5464
SEGA Genesis: The Story of Thor!

Egy akció-kaland-RPG keverék, amely helyenként elég nehéz, de mindig igazságos. A grafikai, a harcrendszer és a történet is kiemelkedõ. A SEGA Genesis gép egyik legkielemkedõbb játéka. 40 óra játékidõ!
KATT IDE

GameBoyAdvance: Golden Sun

Újabb RPG, amely 2 részes és a történet összefonódik. 80-80 óra játékidõ, csodás grafika, zene! A játékban a Zeldához hasonló, összetett fejtörõk és logikai feladványok vannak! Letehetetlen!
KATT IDE
Vissza az elejére
Slyer
2012 aug 12 v, 10:30
Slyy
Regisztrált tag #1174
Regisztrált: 2007 jún 25 h, 11:44
Üzenetek: 660
ezt nem hiszem el... pont tegnap gondoltam arra, hogy elõkaparom a N64-et, hogy mókázhassak egy kicsit a Super Mario, és Donkey Kong 64-gyel, Mario Party-val, és egy rakás hatttttttalmas játékkal. De akkor lehet hogy inkább ezt a módszert választom
Vissza az elejére
hal111
2012 aug 12 v, 10:49
Regisztrált tag #5514
Regisztrált: 2009 dec 08 k, 21:17
Lakóhely: Szombathely
Üzenetek: 391
Nálam a PSX=Gran Turismo.Az a játék messze megelõzte az akkori felhozatalt.Általános suliba állandóan azt nyomtuk egyik haverommal, így megvolt a délutáni züllés.Jó kis leírás, már több kísérletet tettem PSX játék futtatására, de mindig kudarcba fulladt.Azt viszont nem derül ki az írásban, hogy PSX játékokat ki kell-e bontani valamivel, vagy az .iso fájlt kell átnevezni.
Vissza az elejére
RestasDH
2012 aug 12 v, 11:00
RestasDH

Regisztrált tag #4685
Regisztrált: 2009 febr 01 v, 01:57
Lakóhely: Ózd
Üzenetek: 1524
hal111:
Ha kibontod akkor eleve több file-ból fog állni így nem is nagyon tudod átnevezni (játék neve).cdrcimg-re. Marad az ISO. Gondolom én

TON:
Király a topic, már vártam egy ilyenre!

[ Módosítva 2012 aug 12 v, 11:01 ]
Vissza az elejére
TON
2012 aug 12 v, 11:08
Retro mániákus!
Regisztrált tag #5464
hal111 írta ...

Nálam a PSX=Gran Turismo.Az a játék messze megelõzte az akkori felhozatalt.Általános suliba állandóan azt nyomtuk egyik haverommal, így megvolt a délutáni züllés.Jó kis leírás, már több kísérletet tettem PSX játék futtatására, de mindig kudarcba fulladt.Azt viszont nem derül ki az írásban, hogy PSX játékokat ki kell-e bontani valamivel, vagy az .iso fájlt kell átnevezni.

PsX játéknál az iso kell és azt kell átnevezni, míg a N64 játéknál elég a rar vagy zip, azaz ki sem kell csomagolni.
Viszont innentõl kezdve inkább ti is linkeljetek jobbnál jobb játékokat és ezzel foglalkozzon a topic
Vissza az elejére
hal111
2012 aug 12 v, 11:15
Regisztrált tag #5514
Regisztrált: 2009 dec 08 k, 21:17
Lakóhely: Szombathely
Üzenetek: 391
Köszönöm a választ, már kipróbáltam egy játékot (.iso fájl átnevezéssel), de részemrõl ennyi volt az emu-zás, mert egy borzalom (grafika/irányítás/hang) akármit állítottam rajta.De többet nem offolok ide
Vissza az elejére
Asdd
2012 aug 12 v, 11:59
Regisztrált tag #7772
Regisztrált: 2011 dec 08 cs, 21:47
Üzenetek: 8

Igaz én nem box-on tolom hanem Wii-n de SNES-re jött ki elõször. Benne van Super Mario 1 2 3 és Lost Level

Ez a játék a korral haladva egyre jobb lesz. A Wii-s verza hangulatát nem lehet semmivel vissza hozni.

Magáért beszél.

Bocs kicsit Mario függõ vagyok!
Vissza az elejére
james12
2012 aug 12 v, 12:54
Regisztrált tag #3868
Regisztrált: 2008 szept 30 k, 13:35
Üzenetek: 59
tehát, az lenne a kérdésem... Final Fantasy VII talán a legjobb a sorozatban, ahogy Ton is elsõnek linkelte be ajánlom mindenkinek, felejthetetlen élmény 10/10, még psx-re a tomb raider-ek voltak a nagy kedvencek, bár az újabban megjelenõk igazából nem is izgatnak már.... valamibõl a régebbi sokkal jobb
Vissza az elejére
TON
2012 aug 12 v, 14:19
Retro mániákus!
Regisztrált tag #5464
Nah gyerekek, olyan torrent oldalra bukkantam amely számomra maga a paradicsom és hónapokig fogok töltögetni:
KATT IDE
Itt MINDEN fentvan! MINDEN! Az összes konzolhoz megjelent japán, európai és amcsi ROM-ok és ISO-k!
Aki tud angolul annak ajánlom figyelmébe a "magazines" szekciót! Máshonnan nem beszerezhetõ komplett játékmagazinok szedhetõk le! Én pl már kapom is le a SuperPlay, Edge, GamingPro, Sega Visions 4est.
Vissza az elejére
RestasDH
2012 aug 12 v, 14:29
RestasDH

Regisztrált tag #4685
Regisztrált: 2009 febr 01 v, 01:57
Lakóhely: Ózd
Üzenetek: 1524
TON:
Innen is lehet csemegézni:
KATT IDE
KATT IDE
Vissza az elejére
Rockatansky
2012 aug 12 v, 16:16
Regisztrált tag #8136
Regisztrált: 2012 febr 09 cs, 09:29
Üzenetek: 348
Letöltöttem a Resident Evil 2-õt. Mûködik, nem kellett semmit átnevezni. Nekem így sikerült elindítani slim-en: usb az elsõ portba, gép lemezkiadó gombbal indít sok-sok várakozás után bejön a xell, végigfut, onnantól már egyértelmû az egész Attól féltem, hogy xell alatt nem mûködik a vezeték nélküli controller, de semmi gond nem volt. Ugyan olyan pendrive-om van, mint amit TON írt, de nekem az intro elõtti video szaggatott. Az emuláció nem tökéletes, játék közben függõleges fehér csíkok villognak néhány helyen, és a videóknál alul-fölöl fekete csík helyett szürke van.

Vissza az elejére
Pöttön
2012 aug 14 k, 01:20
Regisztrált tag #3106
Regisztrált: 2008 márc 29 szo, 16:32
Lakóhely: Kiskunhalas
Üzenetek: 212
Sziasztok!
Az én kedvenc játékom a mame-k közül a Violent Storm. KATT IDE
Tökéletesen fut a box-on.
Viszont 1 kérdésem lenne vele kapcsolatban.
Alapból csak ketten lehet nyomni ezt a játékot.
Valami dip switch - et kellene átállítai a játékban 3 játékosra ahoz hogy hárman tudjuk nyomni.
Ha tudtok légyszi segítsetek.
Nem tudom hogy a box-os emuban van e egyáltalán erre lehetõség.
Vagy hogy a játékban kell e ezt beállítani.
Segítségeteket elõre is köszi!

Szerk:
Közben ez találtam: KATT IDE
Ez ír róla valamit csak én nem tudok olyan jól angolul így sajnos nem nagyon értem.

[ Módosítva 2012 aug 14 k, 01:28 ]
Vissza az elejére
TON
2012 aug 14 k, 06:32
Retro mániákus!
Regisztrált tag #5464
Pöttön írta ...

Sziasztok!
Az én kedvenc játékom a mame-k közül a Violent Storm. KATT IDE
Tökéletesen fut a box-on.
Viszont 1 kérdésem lenne vele kapcsolatban.
Alapból csak ketten lehet nyomni ezt a játékot.
Valami dip switch - et kellene átállítai a játékban 3 játékosra ahoz hogy hárman tudjuk nyomni.
Ha tudtok légyszi segítsetek.
Nem tudom hogy a box-os emuban van e egyáltalán erre lehetõség.
Vagy hogy a játékban kell e ezt beállítani.
Segítségeteket elõre is köszi!

Szerk:
Közben ez találtam: KATT IDE
Ez ír róla valamit csak én nem tudok olyan jól angolul így sajnos nem nagyon értem.

Basszus, ez a Violent Storm oltári nagy játéknak tûnik! A vinyómon van vagy 15 ezer MAME rom, de jó ha a negyedét ismerem! Köszi, hogy felhívtad rá a figyelmem! Végig is fogjuk tolni haverral!
A kérdésedre pedig nem tudok 100%-os választ adni, de tudomásom szerint a MAME emulator jelenleg csak 2 játékost támogat maximum!
Vissza az elejére
Pöttön
2012 aug 14 k, 08:12
Regisztrált tag #3106
Nincs mit.

Én is köszönöm ezt a remek témát!
Örülök neki hogy van egy ilyen táma is a fórumon.

Közben rá jöttem, és megoldható, le írom ide hátha másnak is kell majd a megoldás!

A Bal analog lenyomásával tudom behozni az emulátor menüjét, és az elsõ joy támadó gombjával az az az A gombal tudom álítgatni a dolgokat.
Bele megyek a Dip Switches menü pontba, itt át állítom a player számot 3-ra utána back to game, és reset game, így újra indul a játék és alkalmazza a friss beállítást.
Ezután pedig a back és a start gomb lenyomásával kilépsz a játékból az emuba és véglegesíti a beállítást!

Ha esetleg tudtok még jó beat em up játékokat akkor ne tartsátok magatokban, nekem ez a kedvenc játék fajtám.

[ Módosítva 2012 aug 14 k, 08:18 ]
Vissza az elejére
Zsoze
2012 aug 14 k, 08:34
Regisztrált tag #8292
Regisztrált: 2012 márc 30 p, 15:47
Üzenetek: 69
Nagyon nagy köszönet ha mégis leáldozik a box ideje akkor is elleszünk egy darabig míg nem lesz elérhetõ az utód árban és megfelelõ töréssel mondjuk erre is jó RGH
Vissza az elejére
Pöttön
2012 aug 14 k, 19:50
Regisztrált tag #3106
Srácok a Pocket Tanks-hoz ( KATT IDE ) hasonló játékot keresek amit mûködésre tudnék bírni emuval a box-on.
Eddig NES-re találtam a Solar Wars-t ( KATT IDE ). Csak ez egy kicsit fapados.
Szóval ezekhez hasonló játékot keresnék Snes-re vagy MAME-ra.
Ha tudtok ilyeneket szoljatok.
Köszi!

[ Módosítva 2012 aug 14 k, 19:52 ]
Vissza az elejére
TON
2012 aug 14 k, 22:45
Retro mániákus!
Regisztrált tag #5464
Újabb gyöngyszem!
SEGA, SNES, MAME: Sunset Riders

Western game és lehet kettesben is tolni! Van itt minden ami a témához kapcoslódik: indiánok, harc vonaton, dinamitok, párbaj, kocsmaverekedés. Oltári jó egy haverral tolni!
KATT IDE
Vissza az elejére
Rockatansky
2012 aug 15 sze, 09:29
Regisztrált tag #8136
Volt egy Western játék snes-re. Az nem ilyen oldalra scrollozós volt, csak a célkeresztet láttad. Lehetett ketten is játszani, de nem lehetett mozogni, csak a célkeresztet irányítani. Mint pl a régi játéktermi Terminator 2. Na annak nem tudja valaki a címét
Vissza az elejére
TON
2012 aug 15 sze, 10:14
Retro mániákus!
Regisztrált tag #5464
Rockatansky írta ...

Volt egy Western játék snes-re. Az nem ilyen oldalra scrollozós volt, csak a célkeresztet láttad. Lehetett ketten is játszani, de nem lehetett mozogni, csak a célkeresztet irányítani. Mint pl a régi játéktermi Terminator 2. Na annak nem tudja valaki a címét

SNES: Tin Star

Gameplay Video: KATT IDE

[ Módosítva 2012 aug 15 sze, 10:14 ]
Vissza az elejére
Rockatansky
2012 aug 15 sze, 10:28
Regisztrált tag #8136
Köszi, de sajnos nem.
Vissza az elejére
TON
2012 aug 15 sze, 13:53
Retro mániákus!
Regisztrált tag #5464
Rockatansky írta ...

Köszi, de sajnos nem.

Akkor kizárásos alapon:
SEGA: Gun Fighters 1, 2

Gameplay videó:
KATT IDE
Vissza az elejére
Rockatansky
2012 aug 15 sze, 15:05
Regisztrált tag #8136
köszi, igen ez az. Úgy emlékeztem, hogy snes-volt, de ezek szerint sega.
Vissza az elejére
TON
2012 aug 17 p, 17:38
Retro mániákus!
Regisztrált tag #5464
SNES: Tales of Phantasia

Egy fantasztikus játékot szeretnék bemutatni amely évekkel megelõzte a korát. Picit csoda kategória is, mert 48 MBIT-es játék, amely rekord a SNES játékok között. Elképesztõ, hogy fért el a kazin ez a hatalmas game. Nézzétek meg a videót és látjátok. Énekes opening, 3D grafika ( amely még így 2012-ben is 10/10 grafikai terén ), és 100 óra játékidõ. A harc megúnhatatlan, mert RPG stílus ellenére AKCIÓ és pörgõs! A történet picit közepes ( 35 óra játék után mondom ) de közel sem rossz.

Gameplay videó és nyitány:
KATT IDE
Vissza az elejére
Digitalpimp
2012 aug 18 szo, 19:00
Regisztrált tag #7769
Regisztrált: 2011 dec 08 cs, 19:44
Üzenetek: 45
Psx: Vagrant Story. Nagyon jó Rpg, szép összetett, néhol nehéz. Játékidõ elsõre olyan 36 óra volt, de semmi plusz kóborlás nem volt. Soha nem felejtem el, az elsõ komolyabb ellenséggel ami egy sárkány volt a csatornában olyan jó 3/4 óráig küzdöttem. Csak ajánlani tudom!
Vissza az elejére
atleticofan
2012 aug 20 h, 16:30
Regisztrált tag #7310
Regisztrált: 2011 szept 02 p, 12:29
Üzenetek: 23
Valaki találkozott már commodore 64 emulátorral?:)
Vissza az elejére
TON
2012 aug 21 k, 00:02
Retro mániákus!
Regisztrált tag #5464
atleticofan írta ...

Valaki találkozott már commodore 64 emulátorral?:)

Igen, Vice64X az emu neve, de megkérlek, hogy ne OFFOLJ, mert ez nem emu topic, hanem a játékoké Mondjuk kezdésnek be is mutathatnád a C64-es Wizard of Wor nevû játékot ami überalleskirálymegacsászár
Vissza az elejére
Pufi9
2012 aug 22 sze, 15:37
Regisztrált tag #8363
Regisztrált: 2012 ápr 20 p, 09:02
Üzenetek: 47
Hali
Play Stationos CD-rõl milyen programmal tudom vissza nyerni a játékot Iso-ra?
Vissza az elejére
TON
2012 aug 22 sze, 15:48
Retro mániákus!
Regisztrált tag #5464
Pufi9 írta ...

Hali
Play Stationos CD-rõl milyen programmal tudom vissza nyerni a játékot Iso-ra?

Szerintem értelmetlen, mert a rippelési idõ sokkal több mintha lekapod az iso-t az emuparadise oldalról 2MB/sec sebességgel!
Vissza az elejére
Oldal:  [1] 2 3 4  

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF